Достапни линкови

logo-print

Во Киргизстан уапсени активисти за човекови права


Хјуман Рајтс Воч побара од владата во Киргизстан да ослободи двајца активисти за човекови права кои истражувале наводи за нарушување на правата на југот на таа земја. Според оценката на Хјуман Рајтс Воч, било сосема јасно дека двајцата активисти биле затворени поради нивната активност во Киргизстан.
XS
SM
MD
LG