Достапни линкови

logo-print

Денеска ќе биде погребан српскиот патријарх Павле


Српскиот патријарх Павле ќе биде погребан денеска попладне во манастирот Раковица покрај црквата на Светиот архангел Михаил. Поворката со телото на патријархот ќе тргне од Соборната црква преку Теразије, каде што ќе се задржи а потоа ќе
се упати кон Храмот на Свети Сава каде што ќе се одржи опело. Српскиот патријарх Павле почина во неделата на 96- годишна возраст на Воено Медицинската академија во Белград.
XS
SM
MD
LG