Достапни линкови

logo-print

Почнува предизборната кампања во Хрватска


Денеска во Хрватска официјално почнува предизборната кампања за претседателските избори, која ќе трае до 25 декември. Во трката за наследник на сегашниот претседател Стипе Месиќ ќе учествуваат 12 кандидати. Првиот круг од изборите ќе биде одржан на 27 декември.
XS
SM
MD
LG