Достапни линкови

logo-print

Хамас повикува на киднапирање на изрелски војници


Палестински група предводена од министерот за внатрешни работи на милитантната група Хамас, наводно, понудиле по 1,4 милиони долари на секој арапски граѓанин на Израел кој ќе киднапира израелски војни, јавува Асошиетед прес. Палестинските групи својата понуда преку електронска пошта ја испратиле до палестинските медиуми.

XS
SM
MD
LG