Достапни линкови

logo-print

На Иран му истекува рокот за одговорСоединетите Држави соопштија дека Иран се соочува со многу краток рок за да одговори на меѓународниот предлог во врска со збогатувањето ураниум. Портпарол на Стејт Департментот не го прецизира рокот, но нагласи дека трпението е при крај. Според предлогот, збогатувањето ураниум за потребите на Иран треба да се врши во Русија и Франција.
XS
SM
MD
LG