Достапни линкови

logo-print

Предупредување од Вашингтон до Техеран


САД го предупредија Иран дека му останува многу краток период да даде одговор на ОН, односно да ги демантира сомневањата дека збогатениот ураниум ќе го искористи во создавање нуклеарно оружје. Портпаролот на Стејт Департментот Иан Кели изјави дека вознемиреноста се повеќе се зголемува поради неодговорноста на Техеран.
XS
SM
MD
LG