Достапни линкови

logo-print

Италија смета дека Турција треба да биде дел од ЕУ


Приклучувањето на Турција кон ЕУ ќе биде од корист за Унијата, изјавил италијанскиот претседател Џорџо Наполитано, кој се наоѓа во официјална посета на Анкара. Тој изјавил дека треба да се исполнуваат договорите па затоа очекува и европските лидери за го исполнат своето ветувања.
XS
SM
MD
LG