Достапни линкови

logo-print

Нема да има новинари на инагурацијата на Карзаи


На новинарите ќе им биде забрането во четврток да присуствуваат во претседателската палата во Авганистан за време на инагурцијата на претседателот Хамид Карзаи.Портпаролот на Карзаи изјавил дека на таков чекор се решиле поради безбедносни причини, а и немало доволно место за новинарите. Тој додал дека на церемонијата ќе присуствуваат 800 гости, меѓу кои 300 странски претставници. Новинарите ќе мора да го покриваат настанот од седиштето на авганистанската државна телевизија во Кабул
XS
SM
MD
LG