Достапни линкови

logo-print

Нимиц ќе свика средба кога ќе смета дека тоа ќе има корист


Медијаторот Метју Нимиц по минатонеделните разговори со претставниците на Македонија и на Грција, е во секојдневен контакт со двете страни, но засега не планира да свика заедничка средба, соопштил денеска портпаролот на ОН Брендон Варма. Тој соопштил дека медијаторот ќе свика средба кога тој ќе верува дека таквата средба би била корисна

XS
SM
MD
LG