Достапни линкови

logo-print

Министерот Коњановски се сретна со командантот на ЕУФОР во Сараево


Министерот за одбрана Зоран Коњановски, кој во Сараево учествува на работен состанок на земјите членки на Јадранската повелба, денеска се сретна со командантот на ЕУФОР, генерал мајор Стефано Кастањото.На средбата Коњановски ја истакнал цврстата определба на Македонија за придонес кон светскиот мир и достигнување полноправно членство во Европската Унија. година.. Генералот Стефано Кастањото се заблагодарил за придонесот што Македонија го дава за мирот во Босна и Херцеговина
XS
SM
MD
LG