Достапни линкови

logo-print

Сомалиските пирати ќе ги ослободат шпанските заробеници


Сомалиските пирати кои држат 36 член екипаж на шпански рибарски брод, ветиле дека наскоро ќе ги ослободат заробениците кои ги држат повеќе од 40 дена , изјавил шпанскиот премиер Хозе Луис Родригес Запатеро. Пиратите добиле откуп од 4 милиони долари, а им било ветено дека ќе бидат пуштени и двајца заробени пирати кои се однесени во Шпанија да им се суди

XS
SM
MD
LG