Достапни линкови

logo-print

Уште половина од имотот на СФРЈ треба да се дели


Поранешните југословенски републики досега поделиле половина од имотот на СФРЈ, а за поделба на останатата половина ќе разговараат на состанокот кој ќе се одржи во февруари идната година во Сараево, изјавил денеска шефот за спроведување на Договорот за сукцесија, Гашо Кнежевиќ. Тој изјавил дека треба да се подели имот во вредност од 225 милиони долари.
XS
SM
MD
LG