Достапни линкови

logo-print

Саркози на пустински ранч во Саудиска Арабија


Францускиот Претседател Николас Саркози денеска во Ријад е на разговори со лидерите на Саудиска Арабија за блиско источниот мировен процес. Саркози ќе ја минел ноќта на пустинскиот ранч на кралот Абдула. Серкози за саудиски весник изјави дека застојот во преговорите им одговара само на екстремистите.
XS
SM
MD
LG