Достапни линкови

logo-print

Груевски во Лондон


Премиерот Никола Груевски за време на дводневната посета на Обединетото кралство ќе го посети британскиот Парламент, ќе разговара со членовите на парламентарната група за Република Македонија, а ќе се сретне и со спикерот на Долниот Дом Џон Беркоу. Груевски ке има средба со Џон Канлиф, советник за меѓународна и европска политика на британскиот премиер, како и со министерот за Европа при Форин Офисот Крис Брајант. Во британското Министерство за одбрана, Груевски ќе се сретне и ќе разговара со баронеса Тејлор, министер задолжен за прашања од меѓународната одбрана и безбедност. Премиерот Никола Груевски во Лондон ќе учествува во работата на економската презентација на можностите за инвестирање во Македонија.
XS
SM
MD
LG