Достапни линкови

logo-print

Прва посета на ирачки претседател на Франција


Претседателот на Ирак Џалал Талабани разговараше со францускиот претседател Никола Саркози во рамките на првата официјална посета на ирачки претседател во Франција. Двајцата лидери разговарале за теми од одбраната, трговската размена и културата.
XS
SM
MD
LG