Достапни линкови

logo-print

Индија ја зголемила безбедноста на нуклеарните централи


Индија ја зголемила безбедноста околу нукларните централи и ги повикала вработените во тие објекти да бидат на готовност , јавува најголемата државна новинска агенција „Прес Траст“. На вакви чекори се одлучиле откако во САД беше упасен човек кој наводно подготвувал напади врз Индија. Тој неодамна патувал во Индија во областите каде има нуклеарни централи. Индиските власти велат дека зајакнувањето на безбедноста е мерка на претпазливост.

XS
SM
MD
LG