Достапни линкови

logo-print

Пронајдени 13 тела на луѓе во село близу до Багдад


Ирачките безбедносните сили соопштиле дека денеска пронашле 13 тела во село источно од Багдад. Портпаролот на армијата, Генерал Кашим Ата изјавил дека луѓето загинале во племенски судири.Според неофицијални извори жртвите бие убиени од милитанти кои носеле униформа на ирачката армија.
XS
SM
MD
LG