Достапни линкови

logo-print

Министерот Коњановски во посета на командата на НАТО во Неапол


Делегација од Министерството за одбрана, предводена од министерот Зоран Коњановски, денеска ќе престојува во работна посета на Здружената команда на НАТО во Неапол. Посетата, како што се наведува во соопштението од Министерството за одбрана, се реализира на покана од командантот, адмирал Марк Фитџералд, и е во насока на продлабочување на досегашната билатерална соработка меѓу Министерството за одбрана, Армијата на Македонија и Здружената команда на НАТО во Неапол.
XS
SM
MD
LG