Достапни линкови

logo-print

Обама наскоро ќе го затвори Гвантанамо


Претседателот Барак Обама и понатаму стои на одлуката да го затвори затворот Гвантанамо, дури и ако тоа не се случи во јануари како што вети, изјавил денеска неговиот советник Дејвид Акслерод. Тие се надеваат дека затворот ќе биде затворен на 22 јануари, со што ќе се затворат едно поглавје од својата историја . Во затворот се наоѓаат уште 215 затвореници осомничени за тероризам.
XS
SM
MD
LG