Достапни линкови

logo-print

Изборите во Косово се одвиваат без безбедносни проблеми


Локалните избори во Косово се одвиваат без никакви безбедносни проблеми, соопштил портпаролот на косовската полиција Баки Кељани. За безбедноста на изборите се грижат околку 5000 припадници на полицијата . Изборите ги надгледуваат околу 2400 домашни и 108 странски набљудувачи. Право на глас имаат 1,5 милиони жители во 36 општини на Косово.
XS
SM
MD
LG