Достапни линкови

logo-print

Во Авганистан загинал британски војник


Еден британски војник загинал денеска во јужниот дел на Авганистан, соопштиле од Министерството за одбрана на Британија. Од таму соопштиле дека војникот бил убиен додека патролирал во провинцијата Хелманд. Досега во Авганистан загинале 233 британски војници, од почетокот на операциите во 2001-та.
XS
SM
MD
LG