Достапни линкови

logo-print

Во Јужен Вазиристан убиени 17 милитанти


Пакистанската војска денеска убила 17 милитанти во северо-западниот регион од земјата во близина на авганистанската граница. Пакистанките сили веќе четврта недела имаат офанзива против упориштата на Талибанците во областа Јужен Вазиристан. Од војската соопштуваат дека досега убиле повеќе од 540 милитанити,а заплениле и поголемо количество на оружје. Во офанзивата загинале и 63 пакистански војници


XS
SM
MD
LG