Достапни линкови

logo-print

Собранискиот спикер Вељаноски упати писмо до ЕУ


Претседателот на македонското Собрание, Трајко Велјановски упатил писмо до своите колеги од земјите членки на ЕУ, во кое бара подршка за одредување на датум за почеток на пристапни преговори за Македонија. Тој во пимото ги навел досегашните остварувања и заложби на Македонија. Писма со слична содржина и барања претходно до своите колеги упатија и вицепремиерот за евроинтеграции Васко Наумовски и министерот за надворешни работи Антонио Милошоски.


XS
SM
MD
LG