Достапни линкови

logo-print

Меѓународната заедница уште долго останува на Косово


Амбасадорот на Соединетите држави во Приштина, Кристофер Дел изјавил дека меѓународната заедница најмалку уште 10 години ќе остане на Косово. Тој во разговор за Гласот на Америка, изјавил дека САД ни под било какви околности нема да ја повлечат одлуката за признавање на Косово.
XS
SM
MD
LG