Достапни линкови

logo-print

Протест во Италија со барање Владата да се справи со рецесијата


Повеќе од 100 илјади луѓе демонстрирале денеска во Рим, со повик до Владата да се справи со рецесијата. Водачот на главниот синдикат Гиљермо Епифани изјавил дека владата на Силвио Берлускони не прави ништо за да им помогне на работниците или на пензионираните луѓе.Лидерот на опозиционата Демократска партија ,Пиерлуиджи Берсани изјавил дека е потребна вистинска акција на Владата за зајакнување на економијата.
XS
SM
MD
LG