Достапни линкови

logo-print

Турција ќе учествува во нуклеарниот договор на Иран?


Се разгледува можноста Турција да влезе како партнер во складирањето на ураниумот за потребите на Иран, како дел од процесот за иранскиот нуклеарен договор,соопштиле од Меѓународната агенција за атомска енергија. Според извори на Агенцијата, Турција е подготвена да ја разгледа опцијата за чување на ураниумот но сеуште имало отворени прашања што се разгледуваат
XS
SM
MD
LG