Достапни линкови

logo-print

Прва жртва на свински грип во Косово


Еден маж починал денеска од свински грип во Косово , што е првата жртва на овој вирус во таа земја, потврдиле од тамошното министерство за здравство. На Косово до сега има регистрирано 32 заболени од новиот тип на грип Х1Н1, таму првите вакцини против грипот треба да стигнат во декември.
XS
SM
MD
LG