Достапни линкови

logo-print

Нови 35 заболени од свински грип во Македонија


Нови 35 случаи на заболени од свински грип се регистрирани во последните 24 часа во Мaкедонија, соопштиле од министерството за здравство. Од почетокот на појавата на новиот тип на грип Х1Н1 во Македонија, се заболени 273 луѓе.

XS
SM
MD
LG