Достапни линкови

logo-print

Зголемено полициско присуство за изборите во Косово


Од косовската полиција соопштиле дека повеќе од 5.000 полицајци ќе бидат на должност за време на утрешните локални избори во земјата. Тие треба да ги спречат евентуалните инциденти, како што беше денешниот кога пред канцеларијата на опозиционата Алијанса за иднина на Косово беше поставена граната. Косовската полиција и припадниците на НАТО биле повикани денеска да ја остранат гранатата. Утрешните избори се први откако Косово прогласни независност минатата година.

XS
SM
MD
LG