Достапни линкови

logo-print

Предизборни инциденти на Косово


Во близина на канцеларијата на опозиционата Алијанса за иднина на Косово , била пронајдена рачна бомба, соопштиле од партијата. Тие навеле дека гранатата не експлодирала. Според нив целта на овој инцидент било да се спречат понатамошните активности во пресрет на утрешните локални избори во Косово. Денеска во Косовo е предизборен молк.
XS
SM
MD
LG