Достапни линкови

logo-print

Во Македонија уште 42 заболени од новиот грип


Во изминативе 24 часа, во лабораторијата на Институтот за јавно здравје биле добиени 42 позитивни резултати на новиот тип на вирусот А. Сепак, во моментот на Клиниката се хоспитализирани вкупно 25 пациенти. Сите добиваат соодветна терапија и се во добра здравствена состојба. Редовна средба имаше и Комисијата за пандемски грип која повторно посочи дека нема потреба од затворање на училишта и на другите образовни институции во земјата.
XS
SM
MD
LG