Достапни линкови

logo-print

Во Њујорк судење на организаторот на нападите врз САД


Американските власти соопштија дека Калид Шаик Мохамед кој е осомничен за главен организатор на терористичките напади врз Америка во 2001 година и четворица други ќе бидат пренесени од затворот во Гуантанамо на Куба во Њујорк. Според најавите, ним во Њујорк треба да им се суди за нападите во кои загинаа околу три илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG