Достапни линкови

logo-print

Самит на ЦЕИ во Букурешт


Во Букурешт денеска се одржува самит на Централно европската инцијатива на кој учествуваат претставници на 18 земји членки на иницијативата. Вчера во Букурешт беше одржан состанок на шефовите на дипломатијата на кој главна тема беше прилагодувањето на ЦЕИ на новите економски и политички услови. На денешниот самит учествува министерот за надворешни работи на Македонија Антонио Милошоски.
XS
SM
MD
LG