Достапни линкови

logo-print

САД ги продолжија економските санкции спрема Иран


Американскиот претседател Барак Обама ги продолжи економските санкции против Иран за уште една година, бидејќи односите со Техеран сеуште не се вратени во нормала, соопшти Белата куќа. Обама се обиде на дипломатски начин да ги реши проблемите, но сеуште останува отворен спорот со Иран во врска со неговата нуклеарна програма, се истакнува во соопштението.
XS
SM
MD
LG