Достапни линкови

logo-print

Авганистан бара помош за справување со корупцијата


Портпаролот на авганистанскиот претседател Хамид Карзаи денеска ја коментирал загриженоста на западните сили за корупцијата во земјата. Симак Харави побарал од меѓународната зедница и таа да учествува во справувањето со корупцијата во Авганистан. Изјавата на авганистанските власти доаѓа откако американскиот амбасадор во Авганистан, Карл Еикенберу изрази загриженост од тоа што ќе се праќаат дополнителен број на војници , а владата не покажува напредок во борбата со корупцијата.

XS
SM
MD
LG