Достапни линкови

logo-print

Обама ќе организира самит за отварање на нови работни места


Американскиот претседател Барак Обама изјавил денеска дека ќе организира самит во Белата Куќа, кој ќе биде посветен на создавање на услови за отварање на нови работни места. Тој изјавил дека справувањето со невработеноста е еден од најголемите предизвици на неговата администрација.


XS
SM
MD
LG