Достапни линкови

logo-print

Палестинската Изборна комисија повика на одложување на изборите


Палестинската Изборната комисија предложила да се одложат парламентарните и претседателските избори закажан за 24 јануари Според Хана Насир претставничка на Комисијата, нема да може да се гласа затоа што Хамас ги забрани изборите во појасот Газа. Претседателот Махмуд Абас, сега мора да реши дали да ја ги прифати советите на Комисијата. Тој претходно изјави дека нема да се кандидира на изборите бидејќи мировниот процес со Израел е доведен во ќор-сокак.
XS
SM
MD
LG