Достапни линкови

logo-print

Груевски ја поздрави препораката за укинување на визите


Премиерот Никола Груевски ја поздравил денешната резолуција на Европскиот парламенет со која се препорачува укинување на визите за Македонија. Во писмената изјава на Премиерот се вели дека со препоракта за укинување на визите за граѓаните на Македонија, Србија и Црна Гора, ЕУ покажала дека е солидарна кон сите граѓани кои живеат во Европа.
XS
SM
MD
LG