Достапни линкови

logo-print

Милошоски упати писмо со барање Македонија да добие датум за членство во ЕУ


Министерот за надворешни работи на Македонија, Антонио Милошоски, денеска упати писмо до неговите колеги од ЕУ во кое бара Европскиот совет во декември да одреди датум за почеток на претпистапните преговори за членство на земјата во ЕУ. Тој во писмото објаснил дека ако започнат преговорите тоа суштински ќе ги поттикне и останатите држави во регионот во претпристапните реформи.


XS
SM
MD
LG