Достапни линкови

logo-print

САД засега без дополнителни војници во Авганистан


Американскиот амбасадор во Авганистан Карл Еикенбери во писмо до Белата Куќа изразил резерви во врска со испраќањето дополнителни американски војници во Авганистан. Тој оценил дека владата на претседателот Хамид Карзаи најнапред треба да докаже дека е способна да се справи со корупцијата.
XS
SM
MD
LG