Достапни линкови

logo-print

Доживотен затвор за убиецот на бремена жена во Германија


Германскиот суд во Дрезден денеска го осуди на доживотен затвор човекот кој убил бремена жена од Египет во судница во Дрезден. Убиството предизвика внимание во муслиманскиот свет , бидејќи се мислеше дека жената била убиена затоа што учествувала во судската расправа за носење на шамија. Обвинителството бараше смртна казна за обвинетиот германец со руско потекло Александар Виенс.Тој признал дека ја убил жената.

XS
SM
MD
LG