Достапни линкови

logo-print

Пет години од смртта на Јасер Арафат


Палестинците денеска ја одбележуваат петтата годишнина од смртта на првиот претседател, Јасер Арафат. Десетици илјади Палестинци со транспаренти и знамиња се собрале во Рамалах, во чест на човекот кој четири децении водеше борба за самостојна татковина. Наследникот на Арафат, Махмуд Абас обраќајки се на собирот повикал да се прекине со изградабата на израелски населби на окупираната палестинска територија.
XS
SM
MD
LG