Достапни линкови

logo-print

Грузија ја обвини Русија за киднапирање на 5 луѓе


Грузија денеска ја обвини Русија дека нејзините безбедносни сили киднапирале 5 грузијци додека риболовеле на Црното море. Портпаролот на руски граничари во Абхазија изјавил дека тое се лажни информации. Обвинувањата доаѓаат додека во Женева се одржува осмата рунда на разговори меѓу Русија и Грузија за безбедност и раселени лица, по нивната минатогодишна војна


XS
SM
MD
LG