Достапни линкови

logo-print

Прогласена епидемија на свинскиот грип во Србија


Министерот за здравје во Србија, Томица Милосављевиќ прогласи епидемија на новиот грип на територијата на цела Србија. Институтот за вирусологија на Србија потврди 258 случаи на свинскиот грип, од кој досега починаа 7 луѓе.
XS
SM
MD
LG