Достапни линкови

logo-print

Милошоски на средби со евро пратеници во Брисел


Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски во рамки на дводневната посета на Брисел денеска ќе се сретне со шпанскиот европратеник Хозе Игнасио Салафранка, како и со Јелко Кацин од Словенија.
Како што јави дописникот на МИА од Брисел, шефот на македонската диплматија вчера имаше обраќање пред Комисијата за надворешни работи на Европскиот парламент при што ги реафирмира постигнувањата на Република Македонија во процесот на евроинтеграцијата и побара поддршка за остварување на следната етапа на патот на земјата кон ЕУ - отворањето на преговорите за членство.
XS
SM
MD
LG