Достапни линкови

logo-print

Од Белата куќа го осудија инцидентот меѓу двете Кореи


Од Белата куќа соопштиле дека се надеваат оти нема да има понатамошни севернокорејски поморски акции, на кои ќе се гледа како на ескалација на односите меѓу двете Кореи. Инцидентот кој се случи денеска во Жолтото море кога воени бродови на Северна и на Јужна Кореја размениле оган доаѓа на неколку денови пред американкиот претседател Барак Обама да замине на турнеја низ Азија.

XS
SM
MD
LG