Достапни линкови

logo-print

Во Јордан уапсени фалсификатори на дозволи за ирачани


Јорданската весникот "Ал-Гад" денеска објави дека безбедносните сили разбиле криминална група, која фалсификувала дозволи за престој на ирачани во земјата. Околу половина милион ирачани избегаа во Јордан по американската инвазија на Ирак во 2003 година.

XS
SM
MD
LG