Достапни линкови

logo-print

Писма со сомнителен прашок до странски мисии во Њујорк


Три дипломатски мисии во Њујорк примиле писма во кои имало сомнителен бел прашок, соопшти полицијата. Според првичните испитувања, прашокот кој бил испратен до седиштата на мисиите на Франција, Узбекистан и Австрија, не содржел некава опасна супстанца. Трите писма биле испратени од Далас, Тексас, а на едно од нив имало напис Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG