Достапни линкови

logo-print

Грузиски тинејџери уапсени ви Јужна Осетија


Властите во Јужна Осетија соопштиле дека уапсиле четворица грузиски тинејџери обвинети за илегално преминување на границата. Од министерството за информаци соопштиле дека момчињата на возрасто од 14 до 17 години со себе носеле рачни гранати и други експлозивни средства. Тинејџерите негирале дека сторите нешто лошо. Од набљудувачка мисија на ЕУ во Грузија соопштиле дека се во контакти со сите страни и изразиле длабока загриженост за судбината на момчињата.
XS
SM
MD
LG