Достапни линкови

logo-print

Во Бразил за 11 години убиени 10 илјади луѓе


Повеќе од 10 илјади луѓе се убиени во Риo де Женеиро, како резултат на препукувањата со полицијата во последните 11 години, јавуваат бразилските медуими. Според истражувањата од јануари 1998 до септември 2009, загинале 10.216 луѓе во престрелки со полицијата или додека се полицијата се обидувала да приведе некој осомничен.


XS
SM
MD
LG